На подарок  •    Тайские улуны  •    Шен пуэры  •    Черный (красный) чай  •    Шу пуэры  •    Статьи












Мирослав Дочинець

Уривок з роману "Вічник"


Этот отрывок на русском языке

Мирослав Дочинець

Під Мукачевом, на Червоній горі, де ще первісні люди клали свої городища, Сталін по війні наказав закласти пробну плантацію чаю. Чай родив, та оскільки переробки листя на місці не було, закарпатці з часом утратили до нього інтерес. Тим більше, що центр вимагав від них ріки вина. І ось зараз ми на чолі з академіком І. Чхеїдзе приїхали сюди вдихнути нове життя в стару ідею.

Завершувався падолист, заглушені ожиною і обплутані хмелем, лаково блищали зелені вінички з лілейно-білими чарочками квіту. Дітище великого грузина конало в колючому терні, як свого часу й упосліджена його людність.

Чай – рослина делікатна. Кущ не пересадиш, бо закорінюється він дуже глибоко. Ми живцювали, плекали сіянці. Чайні насінини дуже люблять миші, тому ми пантрували, коли коробочка дозріє, аби дістати кожну насінину. Ділянки просторилися, ми відвойовували для них нові пустирища. Чай, як і виноград, міг би уславити Закарпаття, якби не бездумне захоплення тогочасної влади кукурудзою. Вона повсюдно витісняла не тільки инші культури, а й здоровий глузд.

Але ми чесно порали свій дослідний уділ.


Дочинец Мирослав. Вечник. Исповедь на перевале духа. Мукачево: Карпатська вежа, 2011. - 288 с.


Персональний сайт автора

  
Информация


Другие статьи о чае


Оценка статьи